Ekspertka się w tematyce równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji w edukacji, w instytucjach publicznych i w organizacjach pozarządowych, trenerka.
W FRS koordynuje program edukacyjny oraz zajmuje się m.in. współpracą z asystentkami i asystentami międzykulturowymi.
Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Trenerów Biznesu oraz Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji. Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.
Ekspertka w tematyce edukacji globalnej, zmniejszania nierówności społecznych oraz dyskursu medialnego dotyczącego migracji.
W FRS zajmuje się m.in. programem monitoringu mediów oraz zarządza kwestiami administracyjno-finansowymi.
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, studiowała także afrykanistykę na Wydziale Orientalistycznym UW.
Księgowa fundacji.
Socjolożka, adiunkt w Ośrodku Badań nad Migracjami (OBM) Uniwersytetu Warszawskiego, członkini zespołu badawczego dotyczącego integracji i stosunków etnicznych. Jej zainteresowania badawcze dotyczą migracji w Europie Środkowo-Wschodniej, szczególnie migracji zarobkowych.
Współzałożycielka FRS, prezeska zarządu w latach 2007-2010.
Antropolożka, specjalistka w zakresie komunikacji międzykulturowej, edukatorka. Absolwentka Instytutu Orientalistyki (Studium Stosunków Międzykulturowych/Azja i Afryka). Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze społeczeństwem obywatelskim, od 2001 związana z trzecim sektorem. W latach 2012-2016 doktorantka na University of Aberdeen w Centre for Citizenship Civil Society and Rule of Law.
Laureatka wyróżnienia Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego w 2017 roku „za stworzenie Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej zajmującej się działalnością edukacyjną dotyczącą integracji społecznej i równego traktowania”.
Socjolog, adiunkt w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Członek Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz redaktor naczelny kwartalnika naukowego Profilaktyka Społeczna i Resocjalizacja.
Zainteresowania badawcze dr. hab. Mikołaja Pawlaka obejmują teorię nowego instytucjonalizmu, studia nad migracjami oraz socjologię wiedzy.
Wykładowczyni w Zakładzie Politologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Doktoryzowała się w Zakładzie Badań Etnicznych Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Specjalizuje się w tematyce szkolnictwa dla mniejszości narodowych i etnicznych oraz edukacji dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji w systemie oświaty w Polsce. Absolwentka Szkoły Gender Mainstreaming Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz kursu akademickiego Queer Studies organizowanego przez Kampanię Przeciw Homofobii oraz Fundację im. Róży Luksemburg w Polsce.
Socjolożka, absolwentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Jej zainteresowania działalność badawcza dotyczą socjologii polityki społecznej w obszarze pomocy społecznej, ekonomii społecznej i organizacji pozarządowych. Koncentruje się na analizach rozwoju środowiskowej pracy socjalnej i międzysektorowej współpracy lokalnych podmiotów na rzecz budowania systemów usług społecznych sprzyjających aktywizacji i integracji środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi jako badaczka, ekspertka, koordynatorka projektów i trenerka.
Współzałożycielka FRS oraz prezeska zarządu w latach 2010-2015.
Wykładowczyni i doktorantka w School of Oriental and African Studies (SOAS), University of London w Centrum Kulturoznawstwa, Literaturoznawstwa i Studiów Postkolonialnych (Centre for Cultural, Literary, and Postcolonial Studies). Absolwentka studiów magisterskich z filozofii i literaturoznawstwa (University of Sussex, 2012). Od lat działa na rzecz praw człowieka oraz równego traktowania poprzez działania edukacyjne, badawcze i rzecznicze. Jest także tłumaczką i redaktorką tesktów, szczególnie w tematyce praw człowieka, migracji, uchodźctwa i antydyskryminacji.
Laureatka wyróżnienia Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego w 2017 roku „za stworzenie Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej zajmującej się działalnością edukacyjną dotyczącą integracji społecznej i równego traktowania”.
Ekspertka i badaczka w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW.
Jej zainteresowania badawcze obejmują integrację ekonomiczną migrantów i migrantek, strategie funkcjonowania migrantów i migrantek o nieuregulowanym statusie, oraz wpływ polityk migracyjnych na występowanie, zwalczanie i zapobieganie zjawisku nieudokumentowanej migracji.
Od 2008 współtworzy Biuletyn Migracyjny – dwumiesięcznik wydawany przez Ośrodek Badań nad Migracjami UW.