Pod redakcją Katarzyny Kubin
Książka zawiera eseje i inne materiały, które prezentują krytyczne spojrzenie na „wielokulturowość”/„różnorodność społeczną” jako pojęcia teoretyczne, zjawiska społeczne, hasła polityczne czy doświadczenia osobiste. Eseje i materiały zebrane w książce rozszerzają rozumienia „wielokulturowości”/„różnorodności społecznej” poza ramy sytuujące te pojęcia w schematycznym postrzeganiu ludzi i grup społecznych przez pryzmat różnic: narodowych, koloru skóry, kulturowych czy religijnych.
Autorzy i autorki esejów i materiałów w sposób odważny i z inteligentnym poczuciem humoru, prowokują do refleksji o sprawach, które są istotne dla współczesnej Polski – wielokulturowej i różnorodnej. Książka tym samym zaprasza do refleksji zarówno nad samym zjawiskiem, teorią i doświadczeniem „wielokulturowości”/„różnorodności społecznej”, jak i nad tym, jak o nich w Polsce mówić.
Tytuł: „(nie)Widzialne granice – o tym co dzieli i co łączy w wielokulturowości”
Redakcja: Katarzyna Kubin
ISBN: 978-83-7910-015-6 (ISBN wersji elektronicznej: 978-83-7910-016-3)
Wydawca: Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS)
Miejsce i data wydania: Warszawa, 2015
Wersja drukowana publikacji jest dostępna bezpłatnie do wyczerpania nakładu. W celu zamówienia egzemplarza, prosimy wysłać zgłoszenie na adres: biuro@ffrs.org.pl.